Odkryj niezwykły smak serów!

„TMT” Sp. z o.o. na Expo 2020 w Dubaju

     

W dniach 18-22 października 2021 „TMT” Sp. z o.o. brała udział w misji gospodarczej i podlaskim seminarium biznesowym podczas EXPO 2020.

To pierwsza na Bliskim Wschodzie światowa wystawa, która odbywa się w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Hasło przewodnie wystawy brzmi „Łączenie umysłów”. W październiku przypada również 50 rocznica powstania państwa.

W wydarzeniu wzięli udział przedsiębiorcy z województwa podlaskiego na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Światowe wydarzenie w Dubaju to nie są typowe targi tematyczne, ze stoiskami firmowymi, tylko prezentacje ponad 190 krajów przez pół roku, od początku października 2021 do końca marca 2022 roku. Każde państwo ma swój pawilon narodowy, w którym prezentuje to, czym chce się poszczycić i czym chce zainteresować zwiedzających i partnerów gospodarczych. Polski pawilon jest jak nowoczesne dzieło sztuki z drewna…

Dodajmy, że pawilon składa się z kilku dużych prostopadłościanów na trzech poziomach. Ma przypominać ptasie gniazdo i to, że w naszym kraju, położonym w Europie centralnie, krzyżują się szlaki migracyjne ptaków wędrownych i szlaków drogowych. – Droga do natury. Nasze produkty są obecne na półkach sklepów w całej Polsce i za granicą – Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Bułgaria, Rumunia, Węgry, a na Bliskim Wschodzie: Irak i Izrael. Mamy nadzieję, że spotkania biznesowe na Expo w Dubaju pomogą nam rozszerzyć obecną listę klientów w innych krajach arabskich, zwłaszcza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jesteśmy dumni, że to, co mamy najlepszego w Łomży, Polska i Województwo Podlaskie pokazały również jako najlepsze światu.

Serdecznie dziękujemy Panom marszałkom: Arturowi Kosickiemu i Markowi Olbrysiowi, jak też Panu Mariuszowi Dąbrowskiemu, dyrektorowi Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Biznesu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, za doskonałą organizację wyjazdu.

 

Wyjazd został sfinansowany w ramach projektu Promocja gospodarcza Województwa Podlaskiego pn. „Podlaskie – naturalna droga rozwoju”, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Oś priorytetowa I Wzmocnienie potencjału i konkurencyjności gospodarki regionu, Działanie 1.4. Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa, Podziałanie 1.4.1. Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa.